O nas

Runotex ponad
100 lat tradycji

Korzenie firmy Runotex wywodzą się z produkcji kaliskich pluszy. Jesteśmy jedynym producentem bawełnianego aksamitu w Polsce oraz wiodącym producentem w Europie różnego rodzaju tkanin i dzianin futerkowych dedykowanych do różnych branż i specjalistycznych nisz rynkowych. Runotex to przede wszystkim zespół wykwalifikowanych pracowników: specjalistów, inżynierów i profesjonalistów.

Długa historia i bogata tradycja poparta ogromnym doświadczeniem produkcyjnym i rynkowym sprawia, że jesteśmy profesjonalnym i elastycznym partnerem biznesowym otwartym na nowe wyzwania.

Co robimy?

Firma Runotex produkuje różnego rodzaju tkaniny i dzianiny futerkowe oraz produkty do wystroju wnętrz. W szerokiej ofercie znajdują się tkaniny aksamitne, kotarowe, zasłonowe, dekoracyjne, meblowe, dywanowe, dzianiny futerkowe, tkaniny z przeznaczeniem na mopy i wałki malarskie, tkaniny do pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, pociągów, tramwajów oraz produkty do wystroju wnętrz: poduszki, koce, narzuty, dywany oraz pościel wełniana.
Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

Runotex w liczbach

0+
lat
doświadczenia w produkcji
0+
mln mb
wyprodukowanych
tkanin i dzianin
0+
krajów
z którymi
współpracujemy
0+
zadowolonych
klientów

Nasze mocne strony


• Polski
producent

• Biuro
projektowo-
inżynierskie

• Jakość
i satysfakcja

• Kompleksowa oferta

• Efektywność
i elastyczność

• Profesjonalna
obsługa

Historia

Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder Placeholder
1907
Korzenie fabryki
Firma została założona przez braci Hugo, Wilhelma i Ludwika Müller. Pierwszą część terenu zakupili 21 lutego 1907 roku i przy ul. Szopena w Kaliszu uruchomili fabrykę „Bracia Müller i Spółka”. Początkowo w zakładzie tkackim pracuje 80 osób. Produkowano kordy, welwetynę, plusze, baranki, karakuły, pledy itp.


1907Korzenie fabryki
1911Początki kaliskiego pluszu
1921Rozwój Pluszowni
1961Budowa obecnej hali
1972Powstaje nazwa Runotex
2000Zmiany własnościowe
2006Inwestycje w tkalni i dziewiarni
2007Firma świętuje 100-lecie
2015Nagroda za kotłownię